Naujienos

Kultūrinė edukacinė išvyka į Vilnių

2022 06 10

Birželio 9 d. P 41, S 71, S 75, Ž 2 grupių mokiniai su mokytojomis I. Auryliene  ir D. Tacioniene dalyvavo kultūrinėse edukacinėse programose „ Nepažintas Žvėrynas“ ir „ LDK elito rūmai ir jų tradicijos Vilniuje“. Pažintis su Vilniumi prasidėjo Žvėryne, prie karaimų maldos namų – kenesos. Neries kilpos apjuostas Žvėrynas žavi ramybe ir žaluma, istorine praeitimi, išskirtiniu kultūros paveldu, paslaptingomis istorijomis ir religinėmis mįslėmis. Buvo įdomu susipažinti su Žvėryno istorija, išgirdome pasakojimų apie Žvėryno keitimąsi nuo  vietovės, kurioje medžiojo kunigaikščiai Radvilos,  iki virsmo šiuolaikinio modernaus miesto dalimi. Mokinius, būsimus statybininkus, sužavėjo senasis Žvėrynas su ištaiginga medine architektūra, meistriškais medžio raižiniais, senojo miesto statybos ypatumais.

Tolesnė pažintis su Vilniumi tęsėsi nuo Arkikatedros ir Valdovų rūmų. Eidami  Šv. Jonų gatve matėme didikų rūmus, išgirdome apie  jų buvusių šeimininkų darbus Lietuvai. Garsios Sapiegų giminės dramas slepia Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčios ir kadaise čia veikusio vienuolyno sienos. Gidė  Liuda pasakojo apie senovės  dvarų kasdienybę ir puotas, apie kompozitorius ir atlikėjus iš visos Europos, viešėjusius ir kūrusius didikų dvaruose. Nuo seno LDK ir Vilniaus istoriją garsino garbingos didikų giminės: kultūros, raštijos ir religijos mecenatai, architektūros puoselėtojai, didikai Radvilos, Sapiegos, Chodkevičiai. Iš jų kilo garsūs politikai, diplomatai, rašytojai, karvedžiai, vyskupai, kardinolai, o jų gyvenimo pėdsakus šiandien liudija išlikęs gausus rūmų ir pilių paveldas, rašytinių šaltinių, relikvijų lobynas, istorinės žinios.

Šios ekskursijos metu   moksleiviai plačiau susipažino  su istorija, žymiomis asmenybėmis, kurių veikla prisidėjo  ne tik prie Vilniaus, bet ir prie visos Lietuvos kultūros tradicijų, istorijos ir paveldo sukūrimo bei išsaugojimo.