Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

KVIEČIAME DALYVAUTI PIEŠINIŲ KONKURSE

2022 11 18

KVIEČIAME DALYVAUTI PIEŠINIŲ KONKURSE

„KORUPCIJA JAUNOSIOS KARTOS AKIMIS“

 

Gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima tarptautinė antikorupcijos diena. Maloniai kviečiame dalyvauti piešinių konkurse, skirtame tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti!

Tarptautinę antikorupcijos dieną inicijavo ir paskelbė Jungtinės Tautos. Gruodžio 9-oji pasirinkta todėl, kad šią dieną 2003 metais Meridoje (Meksika) įvyko aukščiausio politinio lygio konferencija kovos su korupcija problemoms spręsti. Jos metu buvo pasirašyta Jungtinių Tautų konvencija prieš korupciją. Lietuvos Respublikos vardu šį dokumentą pasirašė teisingumo ministras.

Pagrindinis korupcijos prevencijos tikslas – siekti, kad valstybės ir savivaldybių įstaigų bei verslo įmonių veikla būtų nešališka ir skaidri.

Kurdami antikorupcinę aplinką ir pritardami idėjai, kad antikorupcinės iniciatyvos turi kilti iš visuomenės, kviečiame dalyvauti Alytaus profesinio rengimo centro 10-12 klasių moksleivius piešinių konkurse ir tokiu būdu prisidėti prie jaunimo supratimo apie korupcijos žalą. Jaunuoliai turi suprasti, kad korupcija – blogas reiškinys, iškreipiantis šalies ekonomiką ir visuomenės bendravimo nustatymo normas.

Piešimo darbai atliekami ant A3 formato popieriaus ar kartono lapo ir turi atspindėti antikorupcijos temą. Atlikimo technika laisvai pasirenkama. Piešinių konkurse gali dalyvauti pavieniai mokiniai ar teikti vieną piešinį klasė/grupė. Piešiniai bus eksponuojami Alytaus profesinio rengimo centro, Pramonės ir prekybos skyriaus pagrindinio korpuso I aukšte (Putinų g. 40, Alytus).

Geriausi konkurso piešiniai ir plakatai (juos atrinks vertinimo komisija), keliaus į Alytaus miesto savivaldybę, ten bus eksponuojami ir dalyvaus  savivaldybės administracijos skelbtame konkurse „Korupcija jaunimo akimis“. Konkursui pristatyti mokinių piešiniai bus eksponuojami Alytaus miesto savivaldybės administracijos fojė (I aukšte). Nugalėtojų piešiniai bus skelbiami Alytaus miesto savivaldybės interneto tinklalapyje ir socialiniame tinkle.

Konkurso 1, 2, 3, vietos nugalėtojai bus apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis. Pirmosios vietos laimėtojui (laimėtojams) bus suorganizuota edukacinė-pažintinė išvyka į Lietuvos Respublikos STT.

Prašome iki 2022 m. lapkričio 25 d. piešinius pristatyti į 211 kab. , (Pramonės ir prekybos skyriaus pagrindinis korpusas, Putinų g. 40, Alytus).

 

Išsamesnę informaciją suteiks  Nijolė Venskūnienė, personalo specialistė, atsakinga už korupcijos prevenciją įstaigoje.

El. p. [email protected], tel. Nr. 8 612 48315