Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Lietuvos kaimo plėtros priemonės

2022 05 20

Alytaus profesinio rengimo centras baigė įgyvendinti Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Žinių perdavimas ir informavimo veikla“ veiklos srities „Parama profesiniam mokymui ir  įgūdžiams įgyti“ projektą „Asmenų, užsiimančių žemės ūkio veikla, kompetencijų tobulinimasNr. 14PM-KA-20-1-08433-PR001.

Šiuo projektu Alytaus PRC siekė ugdyti ūkininkų, žemdirbių ir kaimo gyventojų, kurių veikla yra susijusi su žemės, miškų ūkio ar alternatyvia žemės ūkiui veikla, verslumo įgūdžius, reikalingus norint prisitaikyti prie kokybinių ir kiekybinių pokyčių, vykstančių žemės ūkio bei kaimo plėtros sektoriuje, suteikti verslumo įgūdžius pažangaus ūkininkavimo srityje.

Projekto metu buvo apmokyta 117 asmenų, pagal šias neformalaus profesinio mokymo programas: Verslumo ugdymas (kodas 396134006), Žemės ūkio rinkodaros ir pardavimų vadyba (kodas 396131414), Mokesčių ir įmokų naujovės (ūkininkams) (kodas 296134403), Saugos ir sveikatos užtikrinimas ūkininko ūkyje (kodas 296186202). Mokymai vyko nuotoliniu būdu.

Projekto metu kursų dalyviai įgijo žinių apie darbų ir darbo priemonių įvairovę žemės ūkyje, išmoko vertinti ūkyje esamą darbo saugos padėtį, numatyti galimus pavojus, kuriuos kelia nesaugi darbo aplinka, susipažino su cheminių medžiagų pavojingumu ir įgijo žinių kaip šias medžiagas naudoti nekeliant pavojaus nei žmogui, nei gamtai, suprato kokią svarbą turi žemės ūkio mechanizmai ir jų techninė būklė, kad vykdant darbus su techniškai netvarkingais žemės ūkio paskirties įrengimais ne tik terši aplinką, bet ir keli pavojų darbuotojų saugumui. Atnaujino žinias    apie teisės aktų, reglamentuojančių ūkininkų, jų partnerių ir kitų individualia žemės ūkio veikla užsiimančių gyventojų mokamų pridėtinės vertės, gyventojų pajamų ir kitų mokesčių, valstybinio socialinio ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų apskaičiavimo tvarką, nuostatas, susijusias su mokesčių ir įmokų mokėjimo reikalavimais, tarifais, mokėjimo periodiškumu, mokesčių deklaracijų ir ataskaitų teikimu. Išmoko įsivertinti savo verslumo lygį ir galimybes užsiimti verslu (ūkininkauti), pagal savo verslumo ir motyvacijos lygį pasirinkti verslo plėtros ir konkurencingumo užtikrinimo būdus, surasti reikalingą informaciją apie vykdomus verslumo ugdymo projektus, konkrečius mokymus, konsultacijas ir pan.

Manome, kad įgytos žinios ir įgūdžiai skatins dalyvavusius mokymuose ūkininkus modernizuoti savo ūkius, plėsti ūkinę veiklą, tuo pačiu kuriant naujas darbo vietas ir mažinant nedarbą kaime.

 

 

Vilija Simonaitienė

Projekto vadovė