Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Lietuvos probacijos tarnybos darbuotojų vizitas APRC

2024 05 30

Lietuvos probacijos tarnybos Alytaus skyriaus specialistės 2024 m. gegužės 30 d. lankėsi Alytaus profesinio rengimo centre ir pristatė savo veiklą. Šis renginys buvo skirtas supažindinti 9 klasės mokinius ir mokytojus su probacijos sistema, jos tikslais ir funkcijomis. Susitikimo metu probacijos tarnybos darbuotojos paaiškino, kaip jų darbas padeda resocializuoti ir integruoti asmenis, kurie buvo padarę nusikaltimus, į visuomenę.

Probacija yra viena iš bausmės vykdymo formų, kurios metu asmeniui suteikiama galimybė išvengti įkalinimo, jei jis laikosi nustatytų sąlygų ir reikalavimų. Tai gali apimti periodinius susitikimus su probacijos pareigūnu, dalyvavimą socialinės reabilitacijos programose, darbo paieškas ar mokymąsi.

Renginio metu buvo diskutuojama apie probacijos svarbą ir jos teikiamą naudą ne tik nuteistiesiems, bet ir visai visuomenei. Taip pat buvo aptarti atvejai ir sėkmės istorijos, kai probacija padėjo žmonėms sėkmingai integruotis ir tapti pilnaverčiais visuomenės nariais.

Taip pat Visuomenės sveikatos biuro specialistės pristatė mokiniams VR girtumo akinius. VR girtumo akiniai yra specializuoti virtualios realybės (VR) įrenginiai, kurie simuliuoja apsvaigimo nuo alkoholio ar narkotikų poveikį. Šie akiniai naudojami siekiant parodyti, kaip keičiasi žmogaus suvokimas, koordinacija ir reakcija, kai jis yra apsvaigęs. VR girtumo akiniai yra galingas įrankis, padedantis geriau suprasti apsvaigimo poveikį ir skatinti atsakingą elgesį.