Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

LITERATŪRINĖ POPIETĖ „IRONIJOS MEISTRAS“

2023 03 10

Kovo 3-ąją rašytojui, poetui, dainininkui, gyvajam klasikui, vienam svarbiausių šiuolaikinių lietuvių humoristui ir satyrikui sukanka 70 metų. Jo kandi ironija ir juokas rimtu veidu yra tapę neatsiejama mūsų literatūros, o kartu ir dabarties laiko refleksijos dalimi.


Kovo 8 d. Alytaus profesinio rengimo centro bibliotekoje vyko garsinių skaitymų popietė „Juozas Erlickas – ironijos meistras", skirta J. Erlicko 70-mečiui. Popietėje dalyvavo P61/T60 P44, S74 gr. mokiniai. Pažiūrėję filmuotą medžiagą ir išklausę bibliotekininkės R. Rasimienės pasakojimo apie rašytoją ir jo kūrybą, skaitėme ištraukas iš knygos „Kalendorius" pagal paties autoriaus rekomendacijas: „Kalendorių" visados skaitykite tiksliai taip, kaip parašė autorius. Įprasta dozė yra vienas puslapis per dieną. Veiklioji medžiaga – lietuviškas žodis. "


Tad ir mes, kiekvienas popietės dalyvis, nenusižengdami autoriaus rekomendacijoms, perskaitėme po vieną puslapį, pasirinkdami tekstą skaityti pagal savo gimimo datą. Vėliau visi susidomėję klausėmės Juozo Erlicko atliekamų dainų, apžiūrėjome bibliotekoje veikiančią rašytojo kūrybos parodą, pasidalinome patirtais įspūdžiais.

Bibliotekininkė Vijoleta Vaitulevičienė