Naujienos

Meninio skaitymo popietė ,,Žodžiais ir darbais piname Lietuvai vainiką“

2020 03 05

Kovo 5 dieną Alytaus PRC bibliotekoje vyko meninio skaitymo popietė ,,Žodžiais ir darbais piname Lietuvai vainiką“, kurioje dalyvavo 12 skaitovų iš įvairių grupių. Ji buvo skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos (Kovo 11-osios) 30-osioms metinėms paminėti, todėl šventinės popietės metu buvo akcentuota, kad svarbiausias tautos bruožas – gimtoji kalba.

,,Jei kalba bus gyva, gyvens ir tauta“ - tai pagrindinis Simono Daukanto, pirmosios lietuviškai parašytos Lietuvos istorijos autoriaus, teiginys. Šiandien mes džiaugiamės, kad esame, nes „tiktai viena pati kalba, it žalia bruknelė, nuo speigų apšarmojusi, ligi šiai dienai tebežaliuoja, kaipo ženklas viso to buvusio…“,- rašė Simonas Daukantas. Džiugu, kad mokiniai pajautė žodžio grožį, jo prasmę, nes žodis užaugina žmogų, nuprausia jo dvasią, pakylėja...

Renginyje dalyvavo pedagogė, rašytoja, visuomenininkė, Alytaus apskrities literatų klubo ,,Tėkmė” vadovė Emilija Lukšytė - Krušinienė. Ji paskaitė savo kūrybos eilėraščius apie gimtąjį kraštą, jo praeitį, prozos kūrinių ištraukas apie partizanų žūtį, būties trapumą. Ragino mokinius branginti Lietuvą ir pasilikti dirbti gimtinėje.

 

                                                                                                                  P5 grupės mokinys Rokas Stankevičius