Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Mes prisimename, kodėl esame laisvi

2021 01 13

1991 metų sausį vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.

Alytaus profesinio rengimo centras kiekvienais metais pilietiškomis iniciatyvomis pamini šią tragišką ir įsimintiną istorinę datą. 

Sausio 13-osios rytą pradėjome pilietinės vienybės ir vilties akcija “Atmintis gyva, nes liudija’.  8 val. mokiniai, mokytojai ir visa mokyklos bendruomenė  savo namų ir mokyklos languose dešimčiai minučių uždegė žvakutes žuvusiems Laisvės gynėjams. Uždegdami  žvakutes senu lietuvišku papročiu pagerbėme žuvusius Lietuvos didvyrius ir patvirtinome, kad jų aukos niekada nepamiršime.

Dailės mokytoja organizavo Laisvės gynėjų dienos 30-mečiui mokinių piešinių konkursą „Mes užaugome laisvi“. Mokinių piešiniuose ypač daug dėmesio skiriama dabarties vaizdų ir istorinių įvykių detalėms, kūrybiškai įkomponuojant laisvės simbolius ir tautinės atributikos elementus.

Bibliotekoje parengta spaudinių paroda “Sausio 13-oji.  Laimėjome.. Neužmirštam. Esame dėkingi. Susitelkime ir šiandien.”

Akimirkos iš  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo gynimo dienos 30-mečiui skirtų renginių.