Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Mokyklinis projektas ,,Alytuje gyvenusių literatų takais...”

2019 05 31

Šiais mokslo metais, nuo rudens iki gegužės mėnesio, Alytaus profesinio rengimo centro dvyliktokai vykdė mokyklinį projektą ,,Alytuje gyvenusių kūrėjų takais...". Tai buvo puiki proga pasigilinti į Alytuje gimusio ir augusio žymaus lietuvių poeto Jurgio Kunčino (1947-2002) poeziją, kuri vertinama kaip vienas poetiškiausių mūsų miesto metraščių. Projekto tikslas buvo išnagrinėti eilėraščių rinkinyje ,,Malūnų gatvė be malūnų" išryškėjančias miesto geografines nuorodas, pasivaikščioti po Alytų, aplankyti tas vietas ir objektus, kurie poeto eilėraščiuose dažnai minimi, jose nusifotografuoti. J. Kunčino vaikystė, matyt, buvo neįsivaizduojama be Dailidės ežerėlių, Nemuno pakrančių, Vidzgirio sengirės. Rasime eilėraščių ir apie V. Krėvės, Maironio, Birutės, Vaižganto, Vilniaus gatves, Miesto sodą, senąją turgaus aikštę, kino teatrą ,,Taika", kavinę ,,Pušį", geležinkelio stoties pėdsakus, buvusį miesto pliažą, ir šiandien į kalną tebekylantį Kauno plentą...
Poetas priklausė gimusiųjų po karo kartai. Jo eilėraščių istorinis laikas- dažniausiai šeštasis - septintasis XX a. dešimtmetis. Svarbiausi akcentai: pasakojimai apie Antrąjį pasaulinį karą bei užuominos apie partizanų pasipriešinimą, užsimenama apie sovietinės okupacijos padarytas žaizdas. Akcentuojama atminties tema. Tokio miesto vaizdo, kokį randame poeto eilėraščiuose, realybėje seniai nėra; jį galėtume pamatyti nebent minėto laikotarpio fotografijose.
Nutarėme medžiagą susisteminti ir dalyvauti ,,Lituanistų miestelio" organizuotame respublikiniame projekte ,,Literatūrinė Lietuva" tikėdamiesi, kad tai bus įdomu ne tik alytiškiams. Projektą vykdė Lukas Petravičius, Giedrė Geraltauskaitė, Gabrielė Grigaitė, Martynas Pikas ir kiti Alytaus profesinio rengimo centro S 34, S 35, P 84 grupių mokiniai.
Plačiau apie projektą: