Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

NACIONALINIS APLINKOSAUGOS EGZAMINAS

2022 10 27

Spalio 24 d., minint Tarptautinę kovos su klimato kaita dieną, pirmą kartą Lietuvoje vyko „Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas". Jo metu buvo galima pasitikrinti žinias klimato kaitos, atliekų tvarkymo, gyvosios gamtos, energetikos, žiedinės ekonomikos ir Europos žaliojo kurso temomis. Egzamine galėjo dalyvauti visi 14 metų sulaukę asmenys. Atskiras klausimų kategorijas organizatoriai paruošė moksleiviams, visuomenei. „Šis egzaminas – tai puiki galimybė pasitikrinti žinias ir jų teisingumą, jei žinių trūksta, laikant egzaminą sužinoti kažką naujo" – teigė egzaminą organizavusio Žaliosios politikos vadovas Remigijus Lapinskas.


Džiugu, kad savo žinias pasitikrinti šiame egzamine panoro ir Alytaus profesinio rengimo centro mokiniai. Egzamine dalyvavo 14 moksleivių. Mokiniai varžėsi ne tik pagal teisingų atsakymų skaičių, bet ir pagal greitį. Iš viso reikėjo atsakyti į 20 klausimų, kuriems buvo skirta ne daugiau nei 30 minučių.


Geriausiai egzamino užduotis atliko 10 kl. mokinė Mija Naraškevičiūtė bei Vaidilė Jakavičiūtė.(P55 gr.). Nacionalinis aplinkos apsaugos egzaminas mokiniams buvo puikus būdas domėtis aplinkosaugos idėja, energijos tausojimo ir kitomis su tvarumu susijusiomis temomis.

Vijoleta Vaitulevičienė
Irena Aurylienė