Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Nauji iššūkiai ir patirtis Erasmus + KA229 projekto “Active Performant Personalized Lifelong Education“ susitikime Ispanijoje

2022 04 05

    
2022 m. kovo 28 d. – balandžio 1 d. Ispanijoje, Leono mieste vyko KA229 "Active Performant Personalized Lifelong Education" mokinių mokymosi sesija. 48 projekto dalyviai iš Lietuvos, Graikijos, Portugalijos, Rumunijos ir Turkijos dalyvavo susitikime. Žinoma, prie jų prisijungė ir Ispanijos projekto dalyvių komanda. Mūsų mokyklos projekto dalyvių komandą sudarė mokytojai L.Dailidaitė, I.Grimalauskas ir A.Pangonienė bei P30 gr. mokinė Miglė Šimakauskaitė, P34 gr. mokinė Miglė Aleliūnaitė, P44 gr. mokinys Edas Karpovičius, P44 gr. mokinys Nojus Klimavičius bei P30 gr. mokiniai Gytis Paškevičius ir Vytautas Butėnas. Susitikimo Ispanijoje tema buvo smulkusis ir vidutinis verslas bei pasaulio nykstančios kalbos.
Jau pačią pirmą projekto darbo dieną visi susitikimo dalyviai turėjo pristatyti savo šalį, miestą bei mokyklą. Darbo sesijos metu mokiniai dalyvavo konferencijoje apie pasaulio nykstančias kalbas ir klausėsi paskaitos apie sėkmingą verslo kūrimą. Po to visi dalyviai buvo suskirstyti į 6 tarptautines komandas, kuriose turėjo dirbti ruošiant plakatus apie projekte dalyvaujančių šalių nykstančias kalbas. Kiekviena dalyvių komanda turėjo ieškoti ir pateikti informaciją apie nykstančias kalbas, jų nykimo priežastis ir išsaugojimo būdus bei pristatyti plakatus. Mokinai išsiaiškino, jog pasaulyje prie išnykimo ribos yra 2465 kalbos, jų tarpe ir mūsų gimtoji lietuvių kalba. Kitomis dienomis mokiniai taip pat aktyviai dalyvavo įvairiose projekto veiklose – visų šalių mokiniai pristatinėjo savo sukurtas skaidres apie savo šalies smulkųjį bei vidutinį verslą. Mūsų komandos dalyviai sukūrė skaidres ir filmą apie visų Lietuvos regionų smulkųjį ir vidutinį verslą, kurių dėka visi projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos ekonomika bei jos ypatybėmis. Visi mokiniai bendravo ir bendradarbiavo anglų kalba, tobulino kalbos, bendravimo, socialinius bei darbo komandose įgūdžius.
Po darbo sesijų projekto dalyviai vyko į įvairias edukacines ekskursijas – aplankė Leono miesto istorinį senamiestį, klausėsi miesto istorijos, kuri siekia net XV amžių. Projekto dalyviai aplankė sūrių verslo individualią įmonę, kurioje sužinojo sūrių gamybos technologijas, paragavo įvairių rūšių sūrių, susipažino su smulkiojo verslo ypatybėmis. Vėliau aplankė angliakasių muziejų bei kopė į Riano provincijos kalnus ir žavėjosi nuostabia kalnų panorama. Visų šalių dalyviai turėjo galimybę aplankyti ir Ispanijos sostinę, Madridą.
APRC mokiniai labai džiaugėsi, jog turėjo nuostabią galimybę bendrauti anglų kalba su kitų šalių mokiniais, įgyti daugiau žinių apie smulkųjį ir vidutinį verslą, sužinoti apie pasaulio nykstančias kalbas ir jų išsaugojimo būdus, įgyti darbo tarptautinėse komandose patirties. Per gana trumpą laiką jie susirado naujų draugų, daugiau sužinojo apie Ispaniją, jos istoriją, tradicijas bei kai kuriuos papročius.

Projekto koordinatorė Lilija Dailidaitė