Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Palietėme lietuvių kalbą rankomis

2021 09 29

Nuo rugsėjo 9 iki 24 d. Alytaus profesinio rengimo centro bibliotekoje buvo eksponuojama Lietuvių kalbos instituto kilnojamoji edukacinė paroda „Paliesk lietuvių kalbą rankomis". Paroda skirta žaismingai pristatyti lituanistikos ir kalbotyros pasiekimus, supažindinti su lietuvių kalbos istorija, skatinti pasididžiavimą lietuvių kalba, atskleisti jos išskirtinumą ir vietą pasaulio kalbų kontekste.


Bibliotekoje vyko lietuvių kalbos pamokos, klasės valandėlės. Mokiniai „lankėsi" indoeuropiečių kalbų sode, išsiskiriančiame itin didele kalbų įvairove, dėlionėse „Akis" ir „Musė" surado šių žodžių atitikmenis kitose pasaulio kalbose, simboliniame žodyne išsiaiškino kai kurių žodžių kilmę. Mokiniams buvo įdomu ir tai, kaip lietuvių kalbos žodžiai paplito Estijoje, Latvijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Ukrainoje, Rusijoje. Abejingų nepaliko ir lietuvių kalbos abėcėlė. Mokiniai galėjo ypatingu būdu (naudodamiesi antspaudais) popieriaus lape užrašyti savo vardus, išsiaiškinti raidžių kilmę.


Dalindamiesi įspūdžiais pripažino, kad įspūdingiausias eksponatas – indoeuropiečių kalbų sodas. Mokiniai pasidžiaugė, jog šios edukacinės parodos metu įgytos žinios buvo labai naudingos.


Po mokinių refleksijos paaiškėjo, kad lietuvių kalba – tarsi neišsemiamas aruodas, kupinas gausybės paslapčių, kurį taip smagu „semti" ir rankomis!


Išskirtinio dizaino paroda apie lietuvių kalbą liudija ne vien mūsų kalbos unikalumą, tačiau pirmiausiai primena istorinę kalbų giminystę ir bendrą kalbų praeitį.


Parodą aplankė apie 300 mokinių ir bendruomenės narių.

Už parodą dėkojame Lietuvių kalbos institutui!
Bibliotekininkės