Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Paminėjome Holokausto aukų atminimo dieną

2020 01 27

Sausio 27 - tają minime Holokausto aukų atminimo dieną. Ji šiemet siejama su 75- osiomis Aušvico (Osvencimo) mirties stovyklos išvadavimo metinėmis. Alytaus profesinio rengimo centro mokiniai taip pat paminėjo šią svarbią dieną prisijungdami prie akcijos „Mes prisimename“ – „We remember“ bei lankydamiesi  Holokaustą menančioje vietoje.  

Mokyklos autobusu mokiniai kartu su mokytojais vyko į Vidzgirio mišką prie memorialo žydų aukoms atminti. Ten jie uždegė žvakes. Taip pagerbė žuvusiųjų žydų atminimą.

Alytaus profesinio rengimo centro mokiniai taip pat dalyvavo Pasaulio žydų kongreso inicijuotoje pasaulinėje akcijoje „Mes prisimename“ – „We remember“. Mokyklos bibliotekoje jie fotografavosi su užrašu ,,We remember“ (Mes prisimename). Taip pat dalinosi savo nuotraukomis socialiniuose tinkluose, naudodami grotažymes #MesPrisimename ir #WeRemember.

 Antrojo pasaulinio karo metu Alytų okupavus vokiečiams, Vidzgirio miške buvo šaudomi ir laidojami bendruose kapuose žydų tautybės žmonės. 1993 m. kovo 18 d., po rekonstrukcijos, Vidzgirio miške buvo atidengtas memorialas žydų aukoms atminti.   

                                                                                             Jaunoji žurnalistė Gerda Sliužinskaitė (P9 gr.)