Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Paminėta Europos kalbų diena

2019 09 30

Šiuolaikiniame globaliame pasaulyje kasdienis gyvenimas jau tampa neatsiejamas nuo užsienio kalbų mokėjimo, gebėjimo bendrauti keliomis kalbomis, naudotis informacinėmis technologijomis. Europos Tarybos iniciatyva nuo 2001 metų rugsėjo 26 dieną minime kalbų dieną. Tai puiki proga plačiau informuoti apie didelę Europos kalbų įvairovę ir paraginti bet kokio amžiaus žmones mokytis kalbų. Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, populiariausia užsienio kalba yra anglų kalba. Kasmet, užsienio kalbų mokytojų iniciatyva ši diena pažymima ir mūsų mokykloje.

Šiemet Europos kalbų dieną minėjome anglų kalbos pamokų metu, bet gana neįprastai, be plakatų gamybos proceso, be kabinetų puošimo ir viktorinų. Turime unikalią galimybę tobulėti ir mokytis anglų kalbos naujai įrengtoje kalbų laboratorijoje. Taigi, anglų kalbos mokytojos vedė pamokas šioje patalpoje, pateikdamos įdomiąsias klausymo užduotis mokomosiose internetinėse svetainėse www.learnenglishwithbsc.com, www.lyricstraining.com ir kt. Pirmiausiai mokiniai turėjo prisijungti prie virtualios mokymo platformos EDMODO. Būtent čia jie rado mokytojų atsiųstas užduočių nuorodas. Naudodami ausines, mokiniai klausė pasirinktų lygių dainų anglų ir kitomis kalbomis, iškart virtualioje aplinkoje atliko su dainų tekstais susijusias gramatines ir žodyno užduotis. Gautą rezultatą mokiniai matė kompiuterio ekrane iš karto po užduočių atlikimo. Džiaugdamiesi tokiu mokymosi būdu, noriai bei aktyviai rezultatus rodė mokytojoms.

Anot mokinių, tokios pamokos tikrai įdomios ir jie norėtų, kad kuo daugiau anglų kalbos pamokų vyktų būtent šioje patalpoje. Mes, mokytojos, pastebėjome, kad įdomus darbas prie kompiuterių ugdo jaunus žmones visapusiškai. Mokiniai, naudodami naująsias informacines technologijas, labiau įsigilina į užduotis, susikaupia, tobulina ne tik anglų kalbos, bet ir skaitmenines kompetencijas, o svarbiausia, kad pateikiamas mokymosi turinys jiems yra aktualus ir įdomus.


Anglų k. mokytoja Rima Tarasevičienė