Naujienos

Paramedikų išvyka į Greitosios medicinos pagalbos stotį

2021 09 16

Paramedikas (lot. para – šalia, medic – medikas) – tai naujos kartos specialistas, kurio tikslas – teikti profesionalią medicininę pagalbą. Paramedikai – jauni ir energingi pirmosios medicinos pagalbos teikėjai, apmokyti pagal naujausias rekomendacijas ir pasaulinius standartus.


Nuo 2005 m. paramedikai pradėti ruošti ir Lietuvoje. O nuo šio rugsėjo šios srities specialistai ruošiami ir Alytaus profesinio rengimo centre. Nuoširdžiai džiaugiamės, kad mūsų mokyklos mokinių bendruomenė pasipildė naujais nariais.


Šių metų rugsėjo 9 d. Alytaus profesinio rengimo centro S 77 grupės mokiniai lankėsi VšĮ Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stotyje. Būsimuosius paramedikus pasitiko GMP stoties slaugos administratorė Rita Pavilonytė ir paramedikas Edmundas Baranauskas. Jie supažindino mokinius su paramediko darbu, pasidalijo patirtimi gelbstint žmonių gyvybes. Šio susitikimo metu mokiniai apžiūrėjo GMP automobilius ir juose esančią įrangą, priemones, kuriomis naudojasi medikai darbo metu. Skubios medicinos pagalbos slaugos specialistė Alma Karkauskienė būsimiems paramedikams demonstravo medikamentų krepšius, supažindino su medikamentais, naudojamais teikiant skubią pagalbą. Susitikimo metu mokiniai bendravo su įstaigos darbuotojais, domėjosi darbo subtilybėmis, dalijosi savo patirtimis gelbstint žmonių gyvybes.


Susitikimas buvo ypač naudingas, kadangi būsimieji paramedikai galėjo realiai susipažinti su šio darbo specifika bei išgirsti pasakojimus apie laukiančius iššūkius šiame nelengvame, bet kilniame darbe. Darbuotojai mokiniams palinkėjo ne tik siekti savo svajonės ir niekad nesustoti, bet ir nuolat tobulėti, kad šios studijos būtų tik kelio, susijusio su medicina, pradžia.


Norime padėkoti VšĮ Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stoties kolektyvui už šiltą priėmimą bei pasidalijimą patirtimi su būsimaisiais paramedikais.