Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Paskutinis Erasmus + KA229 projekto “Active Performant Personalized Lifelong Education“ susitikimas Rumunijoje

2022 05 17

        

2022 m. gegužės 8 d. – gegužės 14 d. Rumunijoje, Jasų mieste vyko paskutinė KA229 "Active Performant Personalized Lifelong Education" mokinių mokymosi sesija. 53 projekto dalyviai iš Lietuvos, Ispanijos, Graikijos, Portugalijos, Rumunijos ir Turkijos dalyvavo susitikime. Mūsų mokyklos projekto dalyvių komandą sudarė mokytojai L.Dailidaitė, I.Grimalauskas bei P44 gr. mokinys Edas Karpovičius, P44 gr. mokinys Titas Žvirblis, P46 gr. mokinys Aringas Dalinskas ir S71 gr. mokinys Saulius Geraltauskas. Susitikimo Rumunijoje tema buvo darbas ir verslas Europoje.


Jau pačią pirmą projekto darbo dieną visi susitikimo dalyviai turėjo pristatyti savo miestą bei mokyklą. Mūsų mokiniai parodė savo prieš susitikimą sukurtą filmą apie mūsų mokyklą. Darbo sesijos metu dalyviams buvo pateikti faktai apie Europos Sąjungą, jos susikūrimą bei suorganizuota viktorina apie Europą, kadangi gegužės 9 dieną yra švenčiama Europos diena. Taip pat visos komandos turėjo pristatyti savo šalies penkis geriausius ir populiariausius verslus. Visi projekto dalyviai dirbo tarptautinėse komandose. Jie buvo suskirstyti į 6 komandas, kuriose turėjo dirbti ruošiant verslo idėjas, taip pat pristatant visą verslo planą, veiklas bei gaminius. Kitomis dienomis mokiniai taip pat aktyviai dalyvavo įvairiose projekto veiklose – lankėsi „Continental" gamykloje. Tai didelė tarptautinė įmonė gaminanti padangas, keleivių saugumo bei išmaniosios pagalbos vairuotojui sistemas, programinę automobilių įrangą ir kt. Gamyklos vykdomasis direktorius pristatė įmonę, jos istoriją, partnerius užsienio šalyse, papasakojo apie visas įmonės veiklas išsamiai. Visi projekto dalyviai turėjo galimybę patys išbandyti automobilių elektrinę įrangą. Taip pat mokinai lankėsi automatizuotame duonos ir jos gaminių kepimo fabrike, stebėjo visą kepimo procesą - nuo miltų įpurškimo iki gaminių pristatymo vartotojams. Paskutinę projekto dieną darbas vyko Alexandru Ioan Cuza Universitete, kur mokiniams buvo pristatyta universiteto veikla, dalyvavimas Erasmus+ programose, taip pat mokiniai pristatinėjo svo sukurtas verslo idėjas universitete. Visi mokiniai bendravo ir bendradarbiavo anglų kalba, tobulino užsienio kalbos, bendravimo bei bendradarbiavimo, socialinius bei darbo tarptautinėse komandose įgūdžius.


Po darbo sesijų projekto dalyviai dalyvavo įvairiose edukacinėse ekskursijose – aplankė Jasų miesto istorines bei kultūrines vietas, klausėsi gido pasakojimo apie miesto istoriją. 1564-1859 metais šis miestas buvo Moldavijos kunigaikštystės sostinė. 1859–1862 m. kartu su Bukareštu buvo jungtinės Moldavijos kunigaikštystės ir Valakijos sostinėmis, o 1916–1918 m. Jasai tapo Rumunijos karalystės sostine. Projekto dalyviai turėjo galimybę pabuvoti Karpatų kalnuose, žavėtis nuostabia kalnų panorama bei aplankyti Raudonąjį ežerą.


APRC mokiniai labai džiaugėsi, jog turėjo nuostabią galimybę bendrauti anglų kalba su kitų šalių mokiniais, įgyti daugiau žinių apie verslą, planuoti savo karjerą, igyti darbo tarpautinėse komandose patirties. Per gana trumpą laiką jie susidraugavo su visų šalių mokiniais, kartu leido laisvalaikį, visi kartu linksminosi bei šoko atsisveikinimo vakarėlyje ir išvykstant atsisveikino su ašaromis akyse. Mūsų mokiniams šis projektas tikrai buvo nauja, bet nepamirštama patirtis.

Projekto koordinatorė Lilija Dailidaitė