Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Paskutinis ,,Game -Based Education“ projekto koordinatorių susitikimas Turkijoje

2019 12 25

Gruodžio 16-20 dienomis Turkijoje, Stambulo mieste, vyko ,,Erasmus+“ projekto KA2 ,,GAme-based education or how to Make lEarning eaSier“paskutinis projekto koordinatorių susitikimas. Jame dalyvavo 4 projekto dalyviai iš Austrijos, Lietuvos, Rumunijos ir Turkijos. Pagrindinis šio projekto tikslas - išmokti kurti video žaidimus ir pritaikyti juos įvairių dalykų pamokose. Tai yra naujas ir inovatyvus mokymo/mokymosi metodas, kuris yra daug patrauklesnis mokiniams.

Dalyviai susipažino su mokykla, lankėsi klasėse. Mokytojai diskutavo apie projekto privalumus, demonstravo ir išbandė video žaidimų galutines versijas, ruošė projekto gerosios patirties vadovą, kuriame apibūdino žaidimus, jų tikslus ir uždavinius, taisykles ir vertinimą. Visi dalyviai sutiko, kad dabartinėje visuomenėje technologijų naudojimas pamokose yra daug efektyvesnis metodas mokytis. Dalyviai taip pat lankėsi nacionalinio švietimo direktorate, kur jo vadovas supažindino su Turkijos švietimo sistema. Taip pat  dirbo su Moodle mokymosi aplinka, užpildė projekto įvertinimo anketą.  Dalyviai toliau dirbo su Mobility+ tool sistema, aptarė galutinius projekto rezultatus.

Po darbo sesijų projekto dalyviai vyko į įvairias edukacines ekskursijas. Išbandė ActionBound programėlę ir turėjo interaktyvią ir daug patrauklesnę ekskursiją su pateiktomis užduotimis po Miniatiurko parką (tai yra sumažinti populiariausi Turkijos modeliai) naudodami mobilius telefonus su įdiegta ActionBound programa. Taip pat lankėsi Mergelės ir Galatos bokštuose. Iš bokštų viršaus žavėjosi Stambulo vaizdais, aplankė istorinį-meninį Dioramos muziejų, kuriame galima rasti daug  I ir II pasaulinių karų, taip pat Osmanų imperijos artefaktų. Taip pat dalyviai apsilankė vienoje svarbiausių Stambulo mečečių - Suleimano mečetėje, kuri buvo pastatyta  16 amžiuje. Suleimano mečetė išskirtinė tuo, jog joje net 200 langų. Ši mečetė yra bene įspūdingiausia iš visų 42 mečečių, kurias Stambule suprojektavo žymusis Osmanų architektas Sinanas. Taip pat aplankė Mėlynąją mečetę ir Sofijos soborą, nuo aukščiausios Stambulo kalvos žavėjosi vakarinio Stambulo panorama ir žymiaisiais tiltais, jungiančiais Bosforo sąsiaurį. Ši kelionė paliko neišdildomą įspūdį.

Projekto koordinatorė Lilija Dailidaitė