Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Pažintis su Vilniaus televizijos bokštu

2024 05 31

Gegužės 21 d. mes, Alytaus profesinio rengimo centro P 58/59, S 85/85*, P 56, S 4 grupių mokiniai, kartu su lietuvių kalbos mokytoja A. Abromaitiene bei socialine pedagoge J. Andriuškevičiene vykome į Vilnių, kur dalyvavome Kultūros paso siūlomoje edukacijoje „Susipažink su Vilniaus televizijos bokštu".

TV bokštas – tai praėjusio amžiaus 8-ojo dešimtmečio technologinio progreso ir pastatų konstrukcijų inovacijų simbolis, o nuo 1991 m. tapo vienu svarbiausių laisvės kovos simbolių.

Edukacijos metu išgirdome pasakojimą apie šio išskirtinio pastato statybas, televizijos ir radijo ryšio perdavimo principus ir kaip mūsų namus pasiekia signalas, taip pat išsamiau susipažinome su Sausio 13-osios įvykių kontekstu bei apžiūrėjome šiems įvykiams atminti skirtą ekspoziciją. Ypač didelį įspūdį padarė Vilniaus panorama, kuria grožėjomės pakilę į apžvalgos aikštelę, esančią 165 m aukštyje.

Išvyka buvo įdomi ir naudinga, kadangi ne tik pagilinome žinias apie reikšmingus mūsų šaliai istorinius įvykius, bet ir smagiai bei turiningai praleidome laiką.