Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Protmūšis, skirtas Europos kalbų dienai paminėti

2021 10 01

Europos Tarybos ir Europos Komisijos iniciatyva Europos kalbų diena nuo 2001 m. kasmet švenčiama rugsėjo 26 d. Šiais metais minime Europos kalbų dienos dvidešimtmetį!


Europos Sąjunga skatina kalbų mokymąsi visą gyvenimą, pripažįsta kalbų įvairovės kultūrinę vertę. Kalbų mokėjimas atveria naujas mokymosi bei verslo galimybes, padeda lengviau pažinti kitas kultūras, skatina tarpusavio supratimą, bendravimą ir bendradarbiavimą.
Ši diena buvo paminėta ir Alytaus profesinio rengimo centre. Rugsėjo 28 d. bibliotekoje MEPA (Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės) jaunesnieji ambasadoriai suorganizavo Europos informacijos centro parengtą protų mūšio žaidimą, kurį sudarė keturi turai. Iš viso pateikti 35 klausimai. Klausimai buvo apie Europos kalbų įvairovę, kultūrą, virtuvę.


Linksmai pasiskirstę į 3 komandas (šį kartą nusprendėme sudaryti jas mišrias), pradėjome viktoriną. Renginį vedė MEPA jaunesnysis ambasadorius Evaldas Radišauskas, P 21* grupės mokinys. Dalyvių atsakymus vertino komisija, kurios pirmininkė – MEPA jaunesnioji ambasadorė Miglė Ališauskaitė, S 55 grupės mokinė. Susumavus rezultatus, paaiškėjo nugalėtoja – tai I-oji komanda, kurios kapitonu buvo išrinktas Tomas Levandauskas. Renginio pabaigoje įteikti prizai visoms trims komandoms. Itin aktyviai protų mūšyje pasirodė S 64 gr. mokiniai.


Europos kalbų dienos renginyje praleistas laikas padovanojo mokiniams ne tik gerą nuotaiką, bet ir nemenką kiekį žinių apie Europos šalis ir jose vartojamas kalbas.