Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

PROTŲ MŪŠIS, SKIRTAS EUROPOS KALBŲ DIENAI

2023 09 29

Rugsėjo 26 d. visoje Europoje minima Europos kalbų diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į žemyno kalbų įvairovę. Jos metu stengiamasi parodyti, kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kaip kitų kalbų mokymasis praturtina asmenybę ir padeda pažinti gyvenimą, suteikia naujų idėjų, atveria vartus į nuostabų mokslo pasaulį. Dar niekada nebuvo tiek galimybių mokytis ir dirbti Europos šalyse, be to, dėl globalizacijos ir verslo plėtros žmonėms neišvengiamai reikia užsienio kalbos įgūdžių, todėl ši diena įgauna vis didesnę reikšmę.


Ši diena buvo paminėta ir Alytaus profesinio rengimo centre. Rugsėjo 26 d. APRC bibliotekoje vyko renginys, skirtas Europos kalbų dienai. Anglų kalbos mokytoja J. Ručienė teigė, jog kalbų mokėjimas dabarties globaliame ir mobiliame pasaulyje turi ypatingos reikšmės asmens brandai, pasirengimui karjerai, asmeninei sėkmei ir tolesnei asmenybės raidai.


2023-ieji yra Europos įgūdžių metai. Jie skirti skatinti mokymąsi visą gyvenimą, taip pat remti naujoves ir konkurencingumą, kad Europa taptų žalesnė ir skaitmeniškesnė. Šiemet „Protų mūšis 2023“, kuriam klausimus parengė Europos komisijos atstovybė Lietuvoje, buvo skirtas Europos įgūdžių metams.


„Protų mūšyje 2023" dalyvavo I ir II kursų grupių mokinių atstovai. Tarpusavyje varžėsi 4 komandos. Komandą sudarė 5 mokiniai. Protų mūšis vyko 2 etapais. Kiekviename etape komandos turėjo atsakyti į 10 klausimų. Iš viso buvo pateikta 20 klausimų. Renginį vedė P 58 gr. mokinė Vytautė Mikailionytė. Dalyvių atsakymus vertino sudaryta komisija, kurios vienas iš atstovų - P 54 gr. mokinys Vytautas Juravičius. Susumavus rezultatus, paaiškėjo ir nugalėtojai – tai III komanda, kuriai atstovavo P 54 gr. mokiniai. Renginio pabaigoje dalyviams buvo įteikti prizai – leidiniai apie Europos Sąjungą, suvenyrai, visos komandos buvo apdovanotos ir saldžiaisiais prizais, kuriuos visi dalyviai draugiškai pasidalino.


Europos kalbų dienos renginyje praleistas laikas padovanojo mokiniams ne tik gerą nuotaiką, bet ir nemažai žinių apie Europos šalis ir jose vartojamas kalbas.

Vijoleta Vaitulevičienė