Naujienos

PROTŲ MŪŠIS, SKIRTAS EUROPOS KALBŲ DIENAI

2020 09 30

Ar galėtume tiek bendrauti ir suprasti vieni kitus, jei nemokėtume kalbų? Rugsėjo 26-ąją minime Europos kalbų dieną, kuria siekiame puoselėti Europos kalbų ir kultūrų įvairovę, skatiname kalbų mokymąsi visą gyvenimą, tarpusavio supratimą ir bendradarbiavimą. Europos Sąjunga pripažįsta kalbų įvairovės kultūrinę vertę ir kalbų mokėjimo svarbą visuomenei.

Šių metų rugsėjo 24 dieną Alytaus profesinio rengimo centro bibliotekoje vyko renginys, skirtas Europos kalbų dienai paminėti.  P21, P21* ir P22 grupių mokiniai turėjo galimybę draugiškai pasivaržyti ir turimas žinias pasitikrinti smagioje viktorinoje ,,Protų mūšis”. Protų mūšio klausimus paruošė Europos informacijos centras.

Tarpusavyje varžėsi 3 komandos.  Viktorina  vyko trimis etapais. Kiekviename etape komandos turėjo atsakyti į 10 klausimų. Iš viso buvo pateikta 30 klausimų.  Renginį vedė  jaunesnioji Europos Parlamento ambasadorė P22 gr. mokinė Greta Šambaraitė. Dalyvių atsakymus vertino komisija. Suskaičiavus rezultatus, paaiškėjo ir nugalėtojas – tai II komanda, kuriai atstovavo Silvija Dumbliauskaitė,Eglė Mažeikaitė  ir Evaldas Radišauskas. Renginio pabaigoje dalyviams buvo įteikti prizai – Jaunųjų europiečių sąsiuviniai ,,ESU EUROPIETIS”.         

Europos kalbų dienos renginyje praleistas laikas padovanojo mokiniams ne tik gerą nuotaiką, bet ir nemenką žinių bagažą apie Europos šalis ir jose vartojamas kalbas.