Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Renginiai, skirti Žemės dienai

2023 03 22

Pasaulinė Žemės diena minima kovo 20-21 d. (pavasario lygiadienio metu). Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Lietuvos Respublikos Atkuriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.

APRC mokiniai, kaip ir kiekvienais metais, dalyvavo Žemės dienai skirtuose renginiuose.

Kovo 17-ąją dalis mūsų mokyklos mokinių, tarp jų ir „Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės" (MEPA) jaunesnieji ambasadoriai bei vyresnioji ambasadorė Vijoleta Vaitulevičienė, dalyvavo nuotoliniame aplinkosauginiame renginyje „Įdomioji ekologija“. Renginys skirtas pažymėti Pasaulinę Žemės dieną, akcentuojant aplinkos apsaugos svarbą bei skatinant domėtis ir pažinti mus supančią aplinką, gamtą.

Konferencijos metu pranešėjai supažindino su pakuočių atliekų tvarkymo bei perdirbimo siekiais, pakuočių tvarkymo sistema Lietuvoje, pristatė inovacijas gamtai draugiškų pakuočių kūrimo srityje bei pakuotės dizaino svarbą siekiant įgyvendinti žiedinės ekonomikos principus.

Taip pat buvo pristatomi gerieji Lietuvoje veikiančių organizacijų bei iniciatyvų pavyzdžiai, savo veikla eksperimentuojantys bei siekiantys gaminti draugiškesnę gamtai pakuotę iš neįprastų medžiagų bei ieškantys alternatyvų įprastoms pakuotėms.

Po konferencijos mokiniai rungėsi protmūšyje  „Žemės diena“.

Kovo 21 d. mokiniai dalyvavo edukaciniame renginyje „Krentanti žvaigždė". Visata, kosmosas ir aš“.

Edukaciją vedė astrofotografas, astronomijos mokslo populiarintojas, privačios observatorijos įkūrėjas Simas Šatkauskas.

„Kur prasideda Kosmosas? Ar Visata turi pradžią ir pabaigą? Kas yra ta „krentanti žvaigždė“? Apie svarbias ir svarbiausias senovės ir dabarties lietuvių sezono šventes (Kalėdos, Velykos, Rasos) ir kaip jos susijusios su Kosmosu? Kokia yra mums artimiausia žvaigždė ir koks atstumas iki jos? Kokie atstumai iki kitų dangaus kūnų? Kokių dydžių yra planetos, žvaigždės, galaktikos? Ar tikrai mes esame žvaigždžių vaikai? Kodėl taip yra? Juodoji skylė - paslaptis ar visai ne?“ - apie tai kalbėjo renginio vedėjas. Jis pademonstravo  ir vaizdžiai  palygino dangaus kūnus. Turėjome galimybę pasiklausyti Visatos kūnų garsų - skleidžiamų bangų, kurių žmogaus ausis negirdi. S. Šatauskas paaiškino, kodėl taip yra, taip pat apžvelgė priemonių, kokiomis galime stebėti dangų, spektrą. Praktinėje dalyje mokiniai susipažino su teleskopu ir jo veikimo principais: stebėjo dangų, galėjo palyginti vaizdus, matomus  „plika akimi“ ir per teleskopą.

Mokyklos fojė eksponuojama Žemės dienai skirta plakatų paroda.