Naujienos

SAUSIO 13-OJI - ATMINTIES IR PAGARBOS LAISVĖS GYNĖJAMS DIENA

2023 01 16

1991 metų sausį vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės Nepriklausomybę. 

Alytaus profesinio rengimo centras kiekvienais metais pilietiškomis iniciatyvomis pamini šią tragišką ir įsimintiną istorinę datą. 

Sausio 13-osios rytą pradėjome pilietinės vienybės ir vilties akcija „Atmintis gyva, nes liudija”. 8 val. mokyklos languose dešimčiai minučių uždegėme žvakutes žuvusiems Laisvės gynėjams. Taip pagerbėme žuvusius Lietuvos didvyrius ir patvirtinome, kad jų aukos niekada nepamiršime.

Pirmosios pamokos metu mokytojai ir mokiniai kalbėjosi apie Sausio 13-osios įvykius bei jų reikšmę Lietuvai ir mums visiems. Vėliau  mokiniai bei mokytojai stebėjo tiesioginę dr. Norberto Černiausko, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojo, nuotolinę pamoką apie Sausio 13-osios vertybes. 

Mokyklos bibliotekoje  parengta paroda  „Laimėjome. Neužmiršime. Esame dėkingi. Susitelkime  ir šiandien.“ skirta Sausio 13-ajai, Laisvės gynėjų dienai . Parodoje eksponuojami tomis tragiškomis Lietuvai dienomis išėję leidiniai, kurie sulaukė didelio mokinių susidomėjimo.  Bibliotekoje Sausio 13-ąją pristatyta žuvusiųjų už Lietuvos laisvę nuotraukų instaliacija „Neužmiršk“.

Laisvės gynėjų dienos paminėjimas rodo, kad šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę, o žiemą pražydusios neužmirštuolės, žvakių teikiama ramybė ir yra atmintis apie to laikotarpio įvykius.