Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

ŠIAURĖS ŠALIŲ LITERATŪROS SAVAITĖ ALYTAUS PROFESINIO RENGIMO CENTRO BIBLIOTEKOJE

2019 11 19

Šių metų lapkričio 11-15 dienomis vyko tradicinė šiaurietiška šviesos ir knygos šventė „Šiaurės šalių literatūros savaitė", kurios tema - ,,Šventės Šiaurės šalyse". Pagrindinė savaitės idėja – populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą, skatinti domėjimąsi kaimyninių šalių kultūra.

Šie metai yra ypatingi, nes asociacijos Norden Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje švenčia savo 100- ąsias metines. Literatūros savaitė rengiama kasmet tuo pačiu metu – lapkričio antrąją savaitę. Taigi tamsiausiomis lapkričio 11-15 dienomis vaikus, jaunuolius ir suaugusiuosius visose Šiaurės ir Baltijos šalyse suvienijo šiaurietiška knyga. Laikomasi tradicijos savaitę pradėti ,,Sutemų valanda" – pasirinktų tekstų garsiniu skaitymu prie žvakių šviesos. Kasmet literatūros savaitei parenkama tema ir pasiūlomi tekstai skaitymui balsu.

Alytaus profesinio rengimo centro bibliotekoje renginių ciklas prasidėjo lapkričio 11 d., pirmadienį, ,,Sutemų valanda". Šviesos ir žodžio šventės metu prie uždegtų žvakių buvo garsiai skaitoma danų literatūros klasikės Karen Blixen apysakos ,,Babetės puota" ištraukos. Ši knyga – tai pasakojimas apie prancūzę, 1871 m. pabėgusią iš revoliucijos apimto Paryžiaus ir mažame kaimelyje šiaurinėje Norvegijoje įsidarbinusia namų šeimininke.,,Babetės puota" yra vienas žymiausių pačios autorės ir, nepaisant savo mažo formato, vienas didžiųjų danų literatūros kūrinių.

Džiugu, kad šiais metais dalyvauti Šiaurės šalių literatūros savaitės renginiuose prisijungė, vaišes skaitovams ir visiems susirinkusiesiems ruošė virėjo, padavėjo ir barmeno profesijos besimokantys mokiniai. Galėjome paragauti švediškos arbatos bei pasivaišinti pagal danišką receptą iškeptais vafliais.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitės metu mokiniai išsamiau susipažino su bibliotekos fonduose esančia skandinavų ir kitų šiaurės šalių literatūra. Kaip ir kasmet, šios savaitės metu populiariausia tapo norvegų, suomių, danų literatūra. Šiais metais didelio skaitytojų susidomėjimo sulaukė norvegų rašytojo Jo Nesbø kūryba. Jo romanai („Galvų medžiotojai|", „Kraujas ant sniego", ,,Tarakonai" ir kt.) bibliotekoje yra vieni skaitomiausių kūrinių.

Dalyvavimas projekte paskatino mokinius domėtis Šiaurės šalių kultūra ir literatūra. Net ir pasibaigus Šiaurės šalių literatūros savaitei, mokiniai noriai renkasi skaityti Jo Nesbø, J. Borgen, M. Waltari, H. Wasmo ir kitų šiaurės šalių autorių kūrinius.