Naujienos

ŠIAURĖS ŠALIŲ LITERATŪROS SAVAITĖ APRC BIBLIOTEKOJE

2021 11 22

Šių metų lapkričio15-19 dienomis vyko tradicinė šiaurietiška šviesos ir knygos šventė „Šiaurės šalių literatūros savaitė", kurios tema „Svajonės ir ilgesys". Pagrindinė savaitės idėja – populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą, skatinti domėjimąsi kaimyninių šalių literatūra.

Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitė kvietė vaikus ir suaugusiuosius į garsinio skaitymo renginius svajonių ir ilgesio tema. Šis laikmetis paženklintas didesnių atstumų, užvertų sienų, tačiau svajonės ir ilgesys mus jungia bei vienija nepaisant visų apribojimų. Literatūra visais laikais leido nuklysti į svajones, o per pandemiją tai tapo ypač svarbu. Laikomasi tradicijos savaitę pradėti „Sutemų valanda" – tekstų garsiniu skaitymu prie žvakių šviesos. Literatūros savaitei kasmet parenkama tema, taip pat pasiūlomi tekstai skaitymui balsu.

Alytaus profesinio rengimo centro bibliotekoje renginių ciklas prasidėjo lapkričio 15 d., pirmadienį, Sutemų valanda. Šviesos ir žodžio šventės metu prie uždegtų žvakių buvo garsiai skaitoma Suomijos švedų rašytojos Salminen Sali Alina Ingebork romano „Katryna" ištraukos. Tai romanas apie moterį – mylinčią, tvirtą, šiaurietiškai išdidžią. Gyvenimas, likimas ir rūsti Šiaurės gamta itin skaudžiai išmėgina ir baudžia Katryną, bet ji išlieka – mylinti, tvirta, išdidi. Skaitymuose dalyvavo P 44, P 45, P 48, S 74 gr. mokiniai ir jų mokytojos Irena Pusevienė bei Rasa Ščiučkienė.

Smagu, kad ir šiais metais prie Šiaurės šalių literatūros savaitės renginių prisijungė ir vaišes skaitovams bei visiems susirinkusiems ruošė padavėjo ir barmeno profesijos besimokantys mokiniai bei jų mokytoja Rasa Trumbačikienė. Galėjome paragauti šventiškos raudonosios arbatos su marcipanų aromatu bei pasivaišinti šiaurietiškais saldėsiais.

Šiaurės šalių literatūros savaitės metu mokiniai išsamiau susipažino su bibliotekos fonduose esančia skandinavų ir kitų šiaurės šalių literatūra. Kaip ir kasmet, šios savaitės metu labiausiai ir buvo skaitoma norvegų, danų, suomių literatūra.

Lapkričio 18 d. bibliotekoje vyko šiaurietiško kino vakaras. Mokiniai kartu su socialine pedagoge Kristina Sakalauskaite žiūrėjo norvegų režisieriaus Andre Ṑrendal filmą „Trolių medžiotojai".

Dalyvavimas projekte paskatino mokinius domėtis Šiaurės šalių kultūra ir literatūra.
V. Vaitulevičienė,
R. Rasimienė