Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

ŠIAURĖS ŠALIŲ SAVAITĖ APRC BIBLIOTEKOJE

2022 11 21

Šių metų lapkričio 14-18 dienomis vyko tradicinė šiaurietiška šviesos ir knygos šventė „Šiaurės šalių literatūros savaitė", kurios tema „Šiaurės gamta". Pagrindinė savaitės idėja – populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą, skatinti domėjimąsi kaimyninių šalių literatūra.
Kaip ir kasmet, projekto veiklose dalyvavo ir mūsų centro bibliotekininkės, mokytojai, mokiniai. Alytaus profesinio rengimo centro bibliotekoje renginių ciklas prasidėjo lapkričio 14 d., pirmadienį „Sutemų valanda". Šviesos ir žodžio šventės metu prie uždegtų žvakių buvo skaitomos švedų rašytojo Patriko Svenssono romano „Apie ungurius ir žmones" ištraukos. Rašytojas P. Svenssonas pasakoja istoriją apie ant išnykimo ribos esančią rūšį, grožinius intarpus pindamas su mokslo populiarinimo tekstais. Skaitymuose dalyvavo P44, P 45, P48, P48*, S 74 , P54 gr. mokiniai ir jų mokytojos Irena Pusevienė bei Rasa Ščiučkienė.
Smagu, kad ir šiais metais prie Šiaurės šalių savaitės renginių prisijungė ir vaišes skaitovams bei visiems susirinkusiems ruošė padavėjo ir barmenų profesijos besimokantys mokiniai ir jų mokytoja Kristina Mališauskienė. Galėjome paragauti šventiškos žaliosios arbatos su imbieru bei pasivaišinti šiaurietiškais saldėsiais.
Lapkričio 16 d. bibliotekoje vyko šiaurietiško kino popietė. Mokiniai pasirinko žiūrėti norvegų režisieriaus Mariaus Holt filmą „Velnių salos karalius", pa¬sa¬ko¬jan¬tį apie XX amžiaus pra¬džio¬je eg¬zis¬ta-vu¬sią jau¬nuo¬lių ko¬lo¬ni¬ją Bas¬tio¬jos sa¬lo¬je. Tai filmas apie asmens ir sistemos santykį, žmogiškųjų vertybių svarbą.
Lapkričio 17- 18 d. mokiniai galėjo pasitikrinti savo žinias apie Šiaurės šalių literatūrą ,dalyvaudami nuotolinėje viktorinoje "Kelionė po literatūrinę Šiaurę".
Šiaurės šalių literatūros savaitės metu mokiniai išsamiau susipažino su bibliotekos fonduose esančia skandinavų ir kitų Šiaurės šalių literatūra. Šios savaitės metu labiausiai buvo skaitoma norvegų, danų, švedų, suomių literatūra.