Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Šimtadienio šventė

2021 02 15

„Kol jaunas, o broli, sėk pasėlio grūdus," – tokiais žodžiais kompiuterio ekrane į abiturientus kreipėsi Šimtadienio vedėja Kamilė.
Kaip bebūtų gaila, pandemija keičia ne tik mūsų įprastą gyvenimą, bet ir švenčių tradicijas. Vis dėlto yra ir geroji pusė: dabartinė situacija skatina ieškoti naujų būdų būti kūrybingiems ir neprarasti noro švęsti net ir ypatingomis sąlygomis.
Šiemet APRC bendruomenė buvo pakviesta į nuotolinę vaizdo konferenciją „Čiupsim jautį už ragų, arba 100 dienų (nesi)mokymo(si) ypatumai". Norinčių palinkėti abiturientams sėkmės šiuo itin svarbiu laikotarpiu konferencijoje išties netrūko. Sveikinimo žodį tarė APRC direktorius V. Zubras, akcentuodamas išsilavinimo svarbą sėkmingos ateities kūrimui. „Originaliomis" jaunosios kartos auklėjimo idėjomis dalijosi habilituota mokslų daktarė M. Aleliūnadzė, pristačiusi „naujausią" švietimo strategiją. Savo ugdytiniams kompiuterių ekranuose mojavo ir 12 klasių auklėtojai, kuriems teko taip pat nelengva užduotis – atsakyti į įvairius renginio vedėjos Kamilės klausimus. Džiugia žinia, jog šiemet nebebus lietuvių kalbos įskaitos, skubėjo pasidalinti P21* grupės mokinė S. Barinaitė. 11 klasių mokinių vardu į dvyliktokus kreipėsi S64 grupės mokinė B. Šarkutė, jautriomis eilėmis linkėdama sėkmingos gyvenimo kelionės. Atsakymų į painius egzistencinius klausimus ieškojo ir jau paragavusi abiturientės duonos E. Kasabuckaitė. Širdies, kuriai tenka paleisti jau suaugusį vaiką, paslaptimis dalijosi dvyliktokės Paulinos mama A. Sinkevičiūtė. Vis dėlto atsirado norinčių sugadinti šią gražią šventę. Apsimetusi Nacionalinio egzaminų centro atstove į konferenciją pateko Korona Kovidaitė, grasinusi dvyliktokams pačiais baisiausiais dalykais. Vedėjai Kamilei teko imtis kraštutinių priemonių – pagalbon kviestis garsųjį egzorcistą Valkauską, davusį vertingų patarimų, kaip kovoti su piktosiomis dvasiomis.
„Nėra tokio akmens jūsų kelyje, kurio nebūtų galima panaudoti kaip pamato asmeniniam augimui!" Žodžiai, nuskambėję konferencijos pabaigoje, atskleidžia esminį palinkėjimą dvyliktokams: viskas jūsų rankose. Telydi sėkmė kelyje į tikslą!
A. Abromaitienė