Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

SUSITIKIMAS SU EUROPOS PARLAMENTO NARIU, PROFESORIUMI LIUDU MAŽYLIU

2023 05 08

Gegužės 5 d. 16 val. #MEPALIETUVA jaunesnieji ambasadoriai  kartu su vyresniąja ambasdore Vijoleta Vaitulevičiene dalyvavo susitikime su europarlamentaru, profesoriumi Liudu Mažyliu. Alytaus J. Kunčino viešojoje bibliotekoje profesorius pristatė savo naujausią knygą „Vėl karas Europoje”. Tai jau trečioji Liudo Mažylio knyga apie jo veiklą Europos Parlamente bei politines aktualijas Europoje ir pasaulyje. 

Susitikimo metu Liudas Mažylis,  remdamasis knygoje aprašytais įvykiais, papasakojo apie savo veiklą Europos Parlamente bei svarbiausius pastarųjų metų įvykius Europoje ir pasaulyje. Dominuojanti knygos tema - totalinis Rusijos karas prieš Ukrainą ir pačio karo įtaka ES politikos rutinai. „Politinio dienoraščio stiliumi parašyta knyga apima visus 2022-uosius metus: nuo stiprios karo nuojautos, karo pradžios – vasario 24-osios, pirmųjų svarbių ES sprendimų remiant Ukrainą ir sankcijų Rusijai iki tokių esminių ES politikos lūžių, kaip kandidatės statuso Ukrainai suteikimas ir griežtos Europos Parlamento rezoliucijos Rusijos atžvilgiu,“, – savo naujausią knygą apibūdino prof. L. Mažylis ir pastebėjo, kad karo Ukrainoje tema persismelkė visose politinėse ES aktualijose, lydi visuose darbuose.

Kalbėdamas apie savo knygą  „Vėl karas Europoje“, politikas pastebėjo  kad šalia posėdžių, balsavimų, debatų ir kitos rutinos teko ieškoti būdų, kaip su visuomene kalbėti apie dabartinius įvykius, kaip rasti tuos jungiančius taškus tarp Europos Parlamento pozicijos ir žmonių patiriamų išgyvenimų. „Praeitais metais teko naujai pažvelgti į mūsų istoriją. Europa gyvena karo nuotaikomis. Taip, kaip 1914–1918 metais. Tad ėmiausi dar daugiau dėmesio skirti istorinei atminčiai. Neretai ten jau esama esminių atsakymų į klausimus – kaip veikti šiandien“ – teigė L. Mažylis.

Susitikimo pabaigoje profesorius atsakė į skaitytojų klausimus, visiems atėjusiems dovanojo knygas su savo autografu.

 

#MEPALIETUVA jaunesnioji ambasadorė Raminta Jurgelevičiūtė