Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Tarptautinio žmogaus teisių dokumentinio kino festivalio „Nepatogus kinas“ filmų peržiūra

2022 10 27

Spalio 26 d. 16 Alytaus profesinio rengimo centro mokinių dalyvavo Tarptautinio kino festivalio „Nepatogus kinas" peržiūroje. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje žiūrėjome du trumpametražinius filmus. Filme „Meškos problema"(rež. Jack Weisman, Gabriela Osio Vanden) rodomas klimato kaitos poveikis gyvajai gamtai. Čerčilio miestelis Kanadoje garsėja baltosiomis meškomis, kurių fotografuoti suguža turistai iš viso pasaulio. Esame matę čia užfiksuotus didingus laukinės gamtos ir gyvūnų vaizdus, bet kaip šitos meškos mato mus? Filmas nukelia į turistų paparacių ir laukinės gamtos pareigūnų sukonstruotą kliūčių ruožą, kurį meškos turi įveikti savo kasmetinės migracijos metu.


Filme „Du medžiai Jeruzalėje" (rež. Juan Pablo De Gamboa) pasakojama nuostabi Donatos ir Eberhardo Helmrichų istorija: per holokaustą jie išgelbėjo daug žydų gyvybių. Paskutiniai holokaustą ir Antrąjį pasaulinį karą išgyvenę liudininkai palieka mus, su savimi išsinešdami prisiminimus apie vieną tamsiausių žmonijos egzistavimo laikmečių. Tarptautinės dokumentinio kino kūrėjų ir animatorių komandos sukurtas filmas „Du medžiai Jeruzalėje" siekia išsaugoti skaudžią, bet svarbią istoriją ateities kartoms.


"Išgelbėjai vieną žmogų - išgelbėjai pasaulį", - tokie žodžiai išrašyti Pasaulio tautų teisuolio medalyje.

Po kino peržiūros mokiniai pasidalino įspūdžiais apie matytus filmus, išsakė savo nuomonę, ar rekomenduotų juos pamatyti ir savo draugams.

Dėkojame Alytaus Jurgio Kunčino viešajai bibliotekai už suteiktą galimybę susipažinti su rimta dokumentika žmogaus teisių, socialinės atsakomybės, tvarumo temomis.


#MEPALIETUVA ambasadoriai