Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

VII JAUNIMO FORUMAS „GRĖSMĖS INTERNETE: AR JOS TIKRAI EGZISTUOJA?“

2021 12 10

Nacionalinė švietimo agentūra, vykdydama projektą „Saugesnis internetas", siekia, kad besimokantis jaunimas mokytųsi apsisaugoti nuo įvairių grėsmių internete: patyčių, neapykantos, žalingo turinio ir kitų manipuliacijų. Daugelis interneto ir švietimo technologijų ekspertų sutinka, kad lemiamą vaidmenį, padedant jauniems žmonėms susidoroti su žalingu, nors kartais ir teisėtu turiniu bei elgesiu internete (pavyzdžiui, „netikros naujienos"), turi vertybinių nuostatų formavimas, asmenybės savybių stiprinimas ir kompetencijų (ypač kritinio mąstymo) ugdymas.


Lapkričio 23 d. Alytaus profesinio rengimo centro P 44 gr. mokiniai dalyvavo nuotoliniame VII jaunimo forume „Grėsmės internete: ar jos tikrai egzistuoja?". Forumo metu su mokiniais bendravo Diana Ponidzelskienė, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato skyriaus tyrėja, Eglė Tamulionytė, VŠĮ „Vaikų linija" FRIENDS programos koordinatorė. D. Ponidzelskienė kalbėjo apie pagrindines grėsmes, su kuriomis galima susidurti internete: asmens duomenų, nuotraukų išgavimą, sukčiavimą perkant ir parduodant daiktus, apgaulingus darbo pasiūlymus, prekybą žmonėmis, šantažą, priklausomybę nuo kompiuterinių žaidimų ir t.t. E. Tamulionytė pristatė „Vaikų linijos" veiklą. Mokiniai dalyvavo apklausoje apie tai, ką jie veikia internete, ar žino, kur kreiptis susidūrus su grėsmėmis.


Gruodžio 9 d. vyko Nacionalinė jaunimo konferencija „Šviesiosios ir tamsiosios gyvenimo internete pusės", kurios tikslas - pristatyti projekte „Saugesnis internetas" jaunimui skirtas veiklas bei pasidalinti nuomonėmis, kaip jaunimas gali įsitraukti į saugumo internete stiprinimą. Konferencijoje dalyvavę P 44 gr. mokiniai išklausė pranešimus „Melagienų (ro)botai", „Atsakingas sistemų spragų atskleidimas - vadinamųjų „baltosios skrybėlės hakerių" vaidmuo", „Saugumas internete jaunimui: teisinis aspektas". Vėliau vyko praktinės dirbtuvės „Kaip atpažinti melagienas?" bei diskusija „Ką daryti, kad tamsiosios gyvenimo internete pusės virstų šviesiomis?".

Mokiniai pripažino, kad konferencijoje skaityti pranešimai buvo naudingi ir aktualūs.


V. Vaitulevičienė,
D. Radišauskienė