Naujienos

Žurnalistinio tyrimo rezultatai

2021 11 24

Paskutinė lapkričio savaitė svarbi ne tik mūsų mokyklos, bet ir visos Lietuvos abiturientams. Tai laikas, kai mokiniai renkasi brandos egzaminus, kurie turės didelės įtakos ateičiai, sėkmingos karjeros keliui.
Jaunųjų žurnalistų būrelio nariai atliko tyrimą, kurio tikslas – išsiaiškinti, kokių dalykų egzaminai populiariausi Alytaus profesinio rengimo centro abiturientų tarpe.
Parengus anketas, buvo apklausti 67 APRC 12 klasių mokiniai. Atlikus anketinių duomenų analizę, paaiškėjo, jog valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą rinkosi tik 12 iš visų apklaustųjų, likusi dalis laikys mokyklinį egzaminą. Iš pasirenkamųjų egzaminų – populiariausias technologijų, jį planuoja laikyti net 51 mokinys. Anglų kalbos egzaminą rinkosi 12 mokinių, keletas – matematikos, istorijos bei geografijos.
Įdomu tai, jog daugiausiai streso respondentams kelia lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas, kuris yra privalomas absoliučiai visiems, norintiems įgyti brandos atestatą.
13 apklaustųjų turi planų ateityje studijuoti kolegijose arba universitetuose, todėl stengsis siekti kuo geresnių mokymosi rezultatų ir sėkmingai išlaikyti pasirinktus egzaminus.
Dalyvavusieji apklausoje vienbalsiai pripažino, jog brandos atestato reikšmė jaunam žmogui neabejotina, todėl linkime, kad nepritrūktų motyvacijos ir ryžto siekti tikslo.
Jaunųjų žurnalistų būrelio komanda