Neformalusis švietimas

Kas yra neformalusis ugdymas? Ką neformalusis ugdymas duoda mokiniui? – Pirmiausia, tai – savęs pažinimas: kas aš esu, kaip aš jaučiuosi, kokie mano gyvenimo tikslai, kokie siekiai, kokių gyvenimiškų įgūdžių man trūksta. Neformalusis ugdymas – gyvenimo mokykla, socialinės kompetencijos. Neformaliojo vaikų švietimo paskirtis – tenkinti mokinių pažinimo, lavinimosi ir saviraiškos poreikius, padėti jiems tapti aktyviais visuomenės nariais.

 

Sporto būreliai

Alytaus profesinio rengimo centras siūlo mokiniams įvairias fizinio aktyvumo formas. Moderni mokyklos sporto bazė yra prieinama visiems, norintiems turiningai ir aktyviai leisti laisvalaikį, fiziškai lavintis, stiprinti ir išsaugoti sveikatą, dalyvauti įvairaus lygio varžybose, garsinti mokyklos vardą mieste, šalyje ir net tarptautinėje erdvėje. Centro specialistai įgyvendina sportiško laisvalaikio praleidimo, sporto ir sveikos gyvensenos plėtrą, organizuoja įvairius sporto renginius ir varžybas, užtikrina sportininkų pasirengimą ir dalyvavimą varžybose.

Bendro fizinio pasirengimo ir futbolo būrelis

Milijonai futbolo žaidimo mėgėjų mūsų šalyje ir visame pasaulyje su pasigerėjimu stebi futbolo rungtynes. Šis žaidimas daro mūsų gyvenimą spalvingesnį, įdomesnį, suartina žmones ir tautas. Mūsų mokykla turi du stadionus ir renka vaikinų futbolo komandą. Futbolas - populiariausias pasaulyje žaidimas, bet jis turi tik 17 pagrindinių taisyklių. Tai puiki vyriškumo ir sportinio meistriškumo mokykla. Žiemos metu galima sportuoti salėje, dirbti su treniruokliais, o futbolo komanda atstovauja mokyklą įvairiose varžybose ir turnyruose mieste, regione, šalyje.

Bendras fizinis pasirengimas yra naudingas visiems. Mokiniai sportuoja treniruoklių salėje, supažindinami su naujausiais pratimais, jų poveikiu atskiroms raumenų grupėms, atlikimo būdais, mokomi vesti mankštą, sudaryti bendro fizinio pasiruošimo pratimų komplektą. Sportuodami jie plečia žinias apie kūno kultūros socialinę reikšmę, sveiką gyvenseną.

Krepšinio būrelis

Tai populiariausia sporto šaka Lietuvoje ir tai savotiška mūsų šalies vizitinė kortelė. Žaisti krepšinį svajoja daugelis Lietuvos vaikų ir paauglių. Mūsų mokykla sudaro sąlygas kiekvienam žaisti krepšinį, o taip pat komplektuoja vaikinų ir merginų komandas dalyvauti įvairaus lygio varžybose, atstovauti mokyklą mieste, šalyje ir net už šalies ribų.

Tinklinio būrelis

Tinklinį gali žaisti jaunas ir senas, mergina ir vyras, aukštas ir žemas ir amžiaus ar kiti skirtumai beveik nesuteikia pranašumo prieš varžovą. Tuo ir žavi šis žaidimas. Labai populiarus ne tik salės, bet ir paplūdimio tinklinis. Todėl mokykloje išmoktas žaisti tinklinis suteikia mokiniams galimybę visą gyvenimą būti aktyviais, prisijungti prie žaidžiančių šį žaidimą bet kur ir bet kada. O mokykloje mokiniai turi galimybę tapti tinklinio komandos dalimi ir dalyvauti varžybose ir sportiniuose turnyruose.

Stalo teniso

Tai azartiškas, aktyvus, įtraukiantis, visiems prieinamas, ugdantis ištvermę, lavinantis kūną bei puikiai nuteikiantis emociškai. Mokykla suteikia galimybes mokiniams žaisti šį puikų žaidimą kūno kultūros pamokų, pertraukų metu, o taip pat lankytų būrelį, išmokti techniškai žaisti, dalyvauti turnyruose ir varžybose mokykloje bei atstovauti mokyklą už jos ribų.

 

Meno būreliai

Žmonės kasdien susiduria su meno kūriniais. Pats mūsų gyvenimas galėtų būti meno kūrinys. Nes kiekvienam, net talentingiausiam menininkui sunkiausias išbandymas – meno kūrinys – asmeninis gyvenimas.

Žmogus gali ne tik mylėti, mąstyti ir jausti, bet ir turi sugebėjimą kurti. Nėra pasaulyje tautos ar kultūros, kuri nekurtų meno. Kūryba būdinga žmoniškumui. Mes stengiamės patys kurti savo gyvenimą, norėdami kad jis būtų gražus, prasmingas, vertingas. Mes įsijungiame į gyvenimą, pats gyvenimas mus veikia, pažindami gyvenimą mokomės gyventi. Mes skaitome knygas, klausomės muzikos, gėrimės gražiomis gėlių puokštėmis.

Menas yra ne tik tapyba, architektūra, skulptūra, poezija, klasikinė muzika; tai ir literatūra, kinas, populiarioji muzika, choreografija, teatras. Menas mus veikia, mes į jį įsijungiame, vertiname, interpretuojame.

Nepakeičiama priemonė dvasinio vaiko pasaulio formavimui meninis ugdymas. Kokybiškas meninis ugdymas formuoja pagarbą savo šaknims ir dvasinėms vertybėms, ugdo estetinį skonį, padeda atrasti ir išreikšti save. Be kūrybiškumo ugdymo, neįmanoma užauginti visapusiškos, harmoningos ir kūrybiškai veiklios asmenybės.

Merginų šokių studijos būrelis

Šokis dar gali atstoti emocijų išreiškimą (kūno kalbą) tarp žmonių ir netgi gyvūnų. Neretai nuo mažens pradėję šokti vaikai ateityje pasiekia karjeros aukštumas. Šokis ne tik emocijų ar jausmų išreiškimas, tai hobis, užsiėmimas, kai kuriems ir gyvenimo dalis. Yra daugybė šokių stilių, o mes mokykloje siūlome linijinius, Zumba šokius merginoms Būrelyje ne tik aktyviai ir smagiai leidžiamas laisvalaikis bei mokoma įvairių stilių šokių, tačiau merginos turi galimybę atstovauti mokyklą įvairiuose renginiuose ir projektuose, dalyvauti pasirodymuose, mokyklos renginiuose.

Dainavimo studijos būrelis

Dainavimas yra vienas natūraliausių būdų žmogui išreikšti save. Dainuoti scenoje nėra paprasta ir lengva, tai reikalauja daug vadovo ir mokinio pastangų. Vokalo formavimas – tai pradinis ir nuoseklus bei nenutrūkstamas meninio darbo etapas. Tačiau tai puiki galimybė susikoncentruoti, ugdyti valią, muzikines kompetencijas, sceninę kultūrą, atrasti ir išreikti save ir t.t.

Mokyklos vokalistai koncertuoja mokyklos, miesto renginiuose, šventėse.

 

Technologiniai būreliai

Kartingų konstruktoriaus

Užsiėmimų metu mokiniai įsirenginėja darbo vietas, nagrinėja kartingų konstrukciją, jų veiklą, techninę priežiūrą, išmoksta valdyti ir vairuoti šią transporto priemonę, analizuoja, kuria ir komplektuoja trąsas, išmoksta treniruotis trąsoje, dažyti, surinkti ir išrinkti kartingus. Taip pat dalyvauja varžybose, parodomuosiuose renginiuose.

Jaunojo verslininko būrelis

Verslą sukūrimą ir sėkmingą jo plėtojimą galėtumėm taip pat vadinti menu, o norą išlikti, sėkmingai konkuruoti - sportu. Šis būrelis motyvuotiems, aktyviems, iniciatyviems moksleiviams, norintiems įgyti dalyvavimo verslo renginiuose, bendravimo patirties, vadybinių įgūdžių. Sukuriama tikra įmonė, kuriami tikri verslo planai, supažindinama su pagrindinėmis verslo operacijomis, padedama suprasti veiklos galimybes versle, įvertinti savo gebėjimus. Būrelio nariai dalyvauja verslo renginiuose. Būrelio vienas iš pagrindinių tikslų - sėkmingai sudalyvauti tarptautinėje verslo praktinio mokymo firmų mugėje, kurioje susitinka būsimieji verslininkai - moksleiviai iš įvairių Lietuvos ir užsienio švietimo institucijų. Mugės metu dalyviai pristatinėja savo firmų veiklą bei parduodamą produkciją, sudarinėja sutartis, vykdo įvairias prekybines operacijas, demonstruoja pačias svarbiausias verslininko savybes: verslumo, komunikabilumo, kūrybiškumo gebėjimus.